Sevdiği kızı aşık etme büyüsü

Bir erkeğin, sevdiği kızı kendine -çekmesi için düzenlenen büyüde kullanılan ;bu mühür, alınyazısım okumaya, yıldızlara ibaikarak gencin geleceğini öğrenmeye yarar.

Üstüste ‘gelen üçgenlerden oluşan yıldızlar dokuz ianedir. Bunlar dokuz kat göğü (felekleri), burçları •gösterir, «Mim», «elif», t«vav» «nun» gibi harflerin belli bir anlamı yoktur, yalnız ‘büyülü birtaıkım güçler taşıdıklarına inanılır.

sevdigin-erkegi-baglama

Evlenmek isteyen bir gencin dileğinin olup olmayacağını anlamak işinde kullanılan bu mühür, büyü yapımında da geçerlidir. Büyü yapılacak kimsenin adı söylenip bu mühürün fbasıldığı muşamba ya da kâğıda okunup üflenir, sonra, daha önceki bölümlerde anlatılan işlemlerden biri uygulanarak, muska düzenlenir. Sayıları gösteren belirtilerin dörtlü olması insan varlığını oluşturduğu söylenen su, yel, toprak, ateş gibi dört ilkeyi dile getirme amacını «güder. Anasır-ı erbaa (dört ilke) denen bu doğa varlıklarının birleşmesi, büyüde (belli güçlerin (gizli -güçlerin) sağladığı düzen yüzündendir.

Cinsel büyü yapılmak istendiği zaman, Kur’an-dan ‘bir sûre yedi, kırk, kırk bir, ya da yetmiş kez okunup, erkek ya da kızın adı söylenir, sonra yedi (ya da üç) kat muşambaya sarılıp muska biçimine sokulur. Gerekli yere (kapı eşiği altı, yolda bir taş altı vb.) saklanır. Böylece, büyü gerçekleşir

Bir önceki yazımız olan Sevdiğin Kızı Kendine Bağlama Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir