istediğin kişiyi ayağına getirme duası

Bu dua ile Allah’ın izni sevdiğiniz istediğiniz insana işaret kısa vakit içinde muhabbet ile kavuşacaksınızdır. oldukça patetik okunuşu hoş müşterek duadır. Nasip ise bu dua ile Allah’ın izni ile kavuşacaksınızdır.

“Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki:

Dileği olan kimse, yatacağı vakit abdest almalı, temiz müşterek dam üzerinde oturup, üç defa salevât okumalı, hemen sonra herbirine Besmele çekerek on Fâtiha okunuşu hemen sonra onbir İhlâs okumalı, hemen sonra üç salevât okumalı, hemen sonra esen yanı üzere, yüzü kıbleye karşı olarak okunuşu esen elini esen yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır. Niyet ettiği şeyin ne şekilde olacağını, biiznillah rü’yâda görür.

“Mekatib-i şerife” kitabında buyuruldu ki: Hacetlere, dileklere kavuşmak göre ,iki rekat namaz kılıp, sevabını silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna ödül etmeli, bunların hürmeti göre diyerek duâ etmelidir. Örneğin , ” Evet Rabbi, filan yere esen sâlim gidip gelmek nasib eyle, filan sıkıntıdan beni kurtar.” buna benzer duâ ettikten hemen sonra ,”Bu duâmı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine onay eyle” demelidir!

Âmâ, müşterek zat gelip,  ” Evet Resûlallah! Allahü teâlâya duâ et, gözlerim açılsın” dedi. Peygamber efendimiz de, “Kusursuz müşterek abdest al! Hemen Sonra , evet Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni fırsat ederilaokunuşu, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın göre onay etmesini istiyorum. Evet Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duâmı onay et” duâsını okumasını ifade etti .O da, abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı.

Bu duâyı müslümanlar, her vakit okumuşlar okunuşu maksatlarına kavuşmuşlardır. Fakat ,namaz kılmıyanın, haram işliyenin okunuşu kalbi gafil olan ettiği duâdan kusursuz sonuç alamaz.Ehl-i sünnet itikadında olmıyanın okuması faide vermez. Hak teâlâ, herşeyi müşterek sebep ile yaratmaktadır. Müşterek şeye kavuşmak istiyişaret, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Rabbimiz, insana esenlik ,şifa sunmak göre ,duâ etmeyi, sadaka vermeyi okunuşu ilaç kullanmayı sebep yapmıştır .

MEDYUM OLCAYA HEMEN SOR

Adınız (zorunlu)

Dua Başlığı(Bulunduğu Sayfadakini Yazın)

Epostanız (zorunlu)

İletiniz

Bir önceki yazımız olan Sevgiliyle mutlu olmak için dua başlıklı makalemizde Mutlu olma duası, mutlu olmak için dua ve sevdiginle evlenmek duasi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • istediğin kişiyi ayağına getirme duası
  • ayağına getirme duası
  • sevdigini ayagina getirme duasi
  • kısmetin ayağına gelmesi için dua
  • istediğini ayağına getirme duası
  • istediğin kişiyi yanına getirmek için dua
  • birini ayagina getirme duasi
  • birini Ayagına getirmek için dua
  • sevdiğini ayağına getirmek için dua
  • sevdiğini ayağına getiren dua
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir