Cin Çağırma

Kötülük edilmek istenen bir insanın başına cinlerin üşüşmesini sağlamak için, örneği şekil: 11’de görüleri muska yapılır. Bu muska, kız, erkek, evli, dul, varlıklı, yoksul ayırımı gözetilmeksizin istenen insana uygulanir Anadolu’da, çokluk , yeni evlilere, bir de kıskanılan güzellere uygulandığı görülmüştür. Muskayı oluşturan yazılar, çizgileştirilmiş *mim», «nun», «vav», «dal»r «sin», «ayn» harfleriyle «Hu», «Mustafa», «Mu* hammed», «Bismillah», «Adem», «Hak» türünden sözlerdir.

Muska, bir cuma gecesi, yatsıdan sonra düzenlenir, üç kat muşambaya sarılır. Bunu, yaptıran taşıyamaz, kötülük edilecek kimsenin evinin bir yerine, özellikle kapı üstüne ya da eşik altma gizlice koyar. Muska istenen yere konduktan sonra, yedi gece, yatsıdan sonra, kırk bir «Yâ Kahhar» söylenir, eve doğru üflenir. Abdest-siz üç rikaat namaz kılınır, Tanrıdan adama istenen kötülüğün yapılması, yerine getirilmesi dilenir*

Büyü yapılan kimse bu muskanın üzerinden yedi kez geçerse, cinler başına üşüşür, evinin altını üstüne getirir, kırk gün geçerse büsbütün çıldırırmış. Bundan dolayı, adam çıldırmadan, konduğu yerden alınıp akar suda yıkanması, yazıların iyice silinmesi gerekirmiş. Bu muskayı yapanın, yaptıran kimlikleri belli olursa, cenaze namazları kılınmazmış, Trabzon Maçkası’nm Yazlık köyünde böyle muskalar yazdığı için çarpıldığı, topal kaldığı söylenen bir hoca vardır. Hoca, gerçekten topaldır; ancak, bu topallığın nedeni bilinmiyor pek. Çocukluğunu bilenler, onun çok sağlam yapılı, yalnız kısa boylu olduğunu söylerler, Bu Hoca bugün sağdır, epey de varlıklıdır.

Bir önceki yazımız olan Hemen arasın duası başlıklı makalemizde birinin seni düşünmesi için dua, düşünerek aşık etme ve sevdigim arasın duası hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

One thought on “Cin Çağırma

  1. Olcay hocamla yaptığım baglama vefki 27. Günümde tuttu. İnternette araştırırken karşıma çıkan Olcay hocam benim ailemin yuvamı kurtardı.Allah ondan razı olsun. Eşim benden sogumustu ne yaptıysam geri döndürememistim son çare olarak Olcay hocayla vefk işlemi denemistim ve geçen hafta 27. Günümde vefk tuttu.Guvenebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir